+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Komunia – jak zorganizować ten wyjątkowy dzień?

22/Luty/21

Komunia - jak zorganizować ten wyjątkowy dzień?

Ważne wydarzenia rodzinne wymagają szczególnej oprawy. Pierwsza komunia jest jednym z wyjątkowych dni, kiedy nie warto stresować się żmudnymi przygotowaniami, tylko powierzyć zaplanowanie uroczystości profesjonalistom!

Czym wyróżnia się dobra sala komunijna?

Na początek warto zastanowić się, w jakim miejscu ulokujemy naszych gości. Dobrym rozwiązaniem jest sala oferująca kącik dla dzieci czy pokój zabaw dla najmłodszych – to komfortowe rozwiązanie, by dorośli mogli w spokoju zjeść posiłek i porozmawiać.

Równie ważny jest wygląd sali – wiele zależy od indywidualnych upodobań, ale obsługa w takich miejscach powinna zaproponować np. dekorację krzesła dla pierwszokomunisty czy ładną aranżację stołu. Zwróćmy uwagę, czy sala jest klimatyzowana – nie warto zmarnować tego dnia, dusząc się w gorącym pomieszczeniu.

Gdzie przenocować gości?

Bardzo często zaproszeni goście muszą pokonać wiele kilometrów, by zjawić się na pierwszokomunijnej uroczystości. Z tego powodu coraz popularniejsze jest rezerwowanie sali położonej w sąsiedztwie hotelu. To idealne rozwiązanie, ponieważ goście w każdej chwili mogą przejść do swojego pokoju, by odpocząć, nie muszą też martwić się wcześniejszym powrotem do domu. Sala i hotel dysponują najczęściej dużym parkingiem, co również jest sporym udogodnieniem.

Bardzo często łączenie komunii z noclegiem dla gości wiąże się z atrakcyjnymi rabatami, więc nie powinno stanowić to wielkiego obciążenia dla budżetu.

Jakie dodatki będą potrzebne, by komunia stała się wyjątkowym wspomnieniem?

Planując komunię, warto dopytać organizatorów o detale, które mogłyby uczynić ten dzień jeszcze piękniejszym. Być może mogą zaoferować jakieś atrakcje dla gości, np. uwielbianą przez najmłodszych fotobudkę lub czas spędzony z animatorem zabaw? Jeśli mowa o dzieciach, warto dopytać, czy w sali znajdują się krzesełka do karmienia maluchów oraz ustronny kącik dla karmiących mam.

Zwieńczeniem przygotowań do komunii jest wybór menu. Jeśli twoi goście nie jedzą mięsa lub mają alergie pokarmowe, trzeba tę informację przekazać szefowi kuchni. A może warto pomyśleć o specjalnym menu dla dzieci? Najmłodsi z pewnością chętniej zjedzą potrawy przygotowane specjalnie z myślą o nich!

To kilka kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, planując nie tylko komunię, ale każdą większą uroczystość rodzinną. Na szczęście są miejsca i ludzie, którzy wyręczą nas w przygotowaniach i uwolnią od stresującej myśli, że coś pójdzie nie tak. I właśnie takich miejsc warto szukać!