+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Imprezy okolicznościowe w hotelu – dlaczego warto?

22/Czerwiec/22

Imprezy okolicznościowe w hotelu - dlaczego warto?

W ciągu roku pojawia się bardzo dużo okazji, aby spędzić wartościowy czas w gronie najbliższych osób. To różnego typu święta – urodziny, imieniny, chrzciny, komunie, wesela, rocznice. Oczywiście to nie koniec okoliczności – lista jest naprawdę długa. Taka celebracja to doskonały moment, aby na chwilę odetchnąć od codziennych obowiązków i cieszyć się czasem z bliskimi. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się rozmaite imprezy organizowane właśnie w hotelach czy restauracjach. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie.

Oszczędzisz swój cenny czas

Żyjemy w takich czasach, gdy każda sekunda jest na wagę złota. Dlatego też niestety coraz więcej osób rezygnuje z jakichkolwiek celebracji, ponieważ nie ma przestrzeni czasowej na zorganizowanie przyjęcia, zabawianie gości, a potem sprzątanie po wydarzeniu. Nie jest to zaskoczeniem, w końcu nadmiar obowiązków – tych domowych i zawodowych – sprawia, że jesteśmy po prostu zmęczeni. Można jednak postawić na rozwiązanie, które rozwiąże wszelkie tego typu problemy. Najlepszym wyborem jest skorzystanie z bogatej oferty hoteli i restauracji, które wprost zachęcają, aby to u nich zorganizować uroczystość.

To spora oszczędność czasu i ogromny komfort dla wszystkich. Tak naprawdę nie musisz się o nic martwić i przychodzisz na gotowe – w pełni sił i energii, by cieszyć się każdą chwilą spędzoną w gronie bliskich osób. Zadania w postaci wysprzątania domu, zrobienia zakupów, przygotowania potraw, dekoracji, a potem obsługi w trakcie spotkania i na koniec zmywania po uroczystości praktycznie znikają do reszty. Hotel zajmuje się wszystkim. Zyskujesz wolność i swobodę – masz możliwość doboru menu czy sugestii co do usadzenia gości bądź dekoracji, ale cała praca spada na obsługę hotelową. Dzięki temu oszczędzasz naprawdę dużo czasu i przede wszystkim swojej energii.

Nie będziesz mieć problemu z przestrzenią dla gości

Bardzo często rezygnujemy z przygotowania uroczystości, ponieważ nie dysponujemy odpowiednią przestrzenią. Małe mieszkanie nie jest w stanie pomieścić wszystkich gości, nie mamy wystarczającej liczby krzeseł czy dużego stołu. Nawet dom niekiedy nie daje tylu możliwości co hotel z restauracją, bo o ile jesteśmy w stanie zorganizować przestrzeń do jedzenia i rozmowy, o tyle nie mamy jak przenocować gości. W tym przypadku bogata oferta hotelu jest na wagę złota.

Żeby odpuścić sobie meczące i krępujące wybory – kogo zaprosić i przenocować, a kogo nie jesteśmy w stanie – możemy wybrać wszystkie osoby, z którymi chcemy być danego dnia. Jeśli goście są przyjezdni, mogą śmiało zatrzymać się w pokoju hotelowym w tym samym miejscu, w którym jest uroczystość. To ogromna wygoda, która przypadnie do gustu każdemu. Dodatkowo restauracje oferują odpowiednią przestrzeń, dzięki czemu nikt nie będzie czuć dyskomfortu przy stole.

Zapewnisz wygodę zarówno sobie, jak i gościom

Nie da się ukryć, że korzystanie z dobrodziejstwa restauracji i hotelu to gwarancja wygody. Przede wszystkim nie musisz martwić się o posiłki. To szczególnie duża korzyść dla osób, które nie lubią bądź nie potrafią gotować. Wykwalifikowana kadra przygotuje wybrane potrawy, a Ty dodatkowo możesz wskazać na preferencje gości. Kuchnia jarska czy mięsna, alergie pokarmowe – to żaden problem dla restauracji. Zorganizowanie dowolnej imprezy okolicznościowej w hotelu to redukcja przygotowań i obowiązków do minimum, w efekcie czego wszyscy będą zadowoleni (a to poniekąd cel, jaki zawsze chcą osiągnąć gospodarze imprez).