+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Dlaczego warto odwiedzić Kraków w nowym roku?

19/Listopad/21

Dlaczego warto odwiedzić Kraków w nowym roku?

Żyjemy w czasach, kiedy trudno coś planować. Ubiegłe miesiące i pandemia sprawiły, że niejedno wydarzenie kulturalne czy najzwyklejsza impreza musiały zostać odwołane. Z nadzieją patrzymy jednak w przyszłość i przedstawiamy kilka powodów, dla których warto będzie odwiedzić Kraków w 2022 roku!

Koncerty – Kraków 2022

Trzeba przyznać, że Kraków jest jednym z czołowych miast w Polsce, które od zawsze przyciągało fanów dobrej muzyki. Wpływ na to ma wiele czynników, m.in. świetna hala widowiskowo-sportowa, wyjątkowa atmosfera, dobra baza hotelowa czy możliwość połączenia wyjazdu na koncert ze zwiedzaniem malowniczych zakątków Krakowa i okolic.

Sprawdziliśmy kalendarz na 2022 rok i znaleźliśmy kilka naprawdę dobrych propozycji dla fanów mocniejszych i lżejszych brzmień. Jeśli nic się nie zmieni, w maju w Krakowie zagra Tool, w czerwcu Alicia Keys, a w lipcu legendarni wręcz Aerosmith i Pearl Jam. Trzymamy kciuki, by wszystko odbyło się zgodnie z planem, i przypominamy, że o rezerwacje hotelowe zawsze warto zadbać dużo wcześniej!

Jarmark bożonarodzeniowy i targi wielkanocne w Krakowie

To wydarzenia, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez w mieście królów. Część z nich nie mogła się odbyć z uwagi na pandemiczne obostrzenia – jak będzie w kolejnym roku? Mamy nadzieję, że turyści znów będą mogli odwiedzać Kraków i cieszyć się wyjątkową, świąteczną atmosferą!

Nie ma znaczenia, czy chodzi o Boże Narodzenie, czy o Wielkanoc – targi i krakowski jarmark to świetna okazja, by kupić prezenty dla najbliższych, znaleźć inspiracje, zauroczyć się rękodziełem, spróbować świątecznych specjałów i cieszyć widokiem świątecznych dekoracji. Jeśli ktoś nigdy nie był – powinien to jak najszybciej nadrobić!

Zwiedzanie, zwiedzanie…

Jeśli na liście noworocznych postanowień zapiszecie sobie „więcej zwiedzania”,  nie ma lepszego kierunku niż Kraków! Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, miasto ma wyjątkowy klimat, jest bardzo różnorodne, daje rozrywkę, wspaniałe wrażenia kulinarne, lekcję historii i malownicze przestrzenie dla amatorów spacerowania. Tu każdy znajdzie coś dla siebie!

Aby w pełni cieszyć się pięknem Krakowa, polecamy zostać tu na kilka dni. To najlepszy sposób, by obejrzeć najważniejsze zabytki (Wawel, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Teatr Słowackiego, Sukiennice…), pospacerować po słynnych krakowskich Plantach i spróbować najlepszej krakowskiej maczanki, precli czy kremówek. Kraków to także świetna baza do dłuższych i krótszych wypadów – zostając tu na kilka dni, można łatwo dotrzeć m.in. do Zalipia, Niepołomic czy Ostrowa. Mamy nadzieję, że w nowym roku widzimy się w Krakowie!