+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Jak zorganizować imprezę rodzinną w restauracji?

23/Lipiec/22

Jak zorganizować imprezę rodzinną w restauracji?

Zastanawiasz się nad tym, co będzie lepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku – samodzielne zorganizowanie imprezy rodzinnej w domu czy jednak w restauracji? Jeśli wszystkie argumenty przemawiają za tym drugim rozwiązaniem (a jesteśmy przekonani, że jest ich całkiem sporo), to podpowiadamy, co warto mieć na uwadze, aby wybrać najlepszy dla nas lokal, dzięki czemu spotkanie z bliskimi będzie udane zarówno dla gości, jak i organizatorów.

Wybór odpowiedniej lokalizacji restauracji

Pierwszą kwestią, na którą zwraca uwagę wiele osób, które chcą zorganizować event rodzinny w restauracji, jest lokalizacja miejsca docelowego. Chodzi o to, aby zapewnić jak najlepszy dojazd dla wszystkich gości – niezależnie od tego, czy są oni zmotoryzowani, czy też nie. Wiele atrakcyjnych lokali znajduje się daleko od centrum miasta i wcale nie jest to problemem – szybka komunikacja miejska jest w stanie pomóc.

Jeszcze lepiej, gdy restauracja jest w centrum miasta i oferuje również miejsca hotelowe do spania. Wtedy nie trzeba się obawiać o powrót w środku nocy, można podać na stół alkohol bez obaw, że nikt nie będzie mógł z niego skorzystać z uwagi na konieczność prowadzenia auta tego samego dnia. Niewątpliwie to dobre rozwiązanie i ukłon w stronę zapraszanych osób. Zagwarantujemy im komfort i możliwość spokojnego spędzenia czasu w towarzystwie bliskich.

Liczba gości oraz możliwości czasowe imprezy

Niektórzy chcą zorganizować kameralne wydarzenie dla kilku bliskich osób, inni szukają możliwości do zaproszenia kilkudziesięciu gości. W zależności od potrzeb i preferencji dobierz taki lokal, który zapewni maksymalny komfort wszystkim osobom i przestrzeń. Dopytaj, czy restauracja, w której chcesz zorganizować spotkanie rodzinne, ma określone minimum gości. To ważne, ponieważ w niektórych przypadkach, jeśli nie spełnimy warunków, będziemy zobligowani do zapłacenia za puste miejsca. Warto również wiedzieć, czy sala będzie do wyłącznej dyspozycji, czy jednak będzie dzielona z innymi osobami organizującymi równolegle jakąś imprezę. Nie zapominaj, by wybrać taki lokal, który odpowiada nam również z uwagi na limity czasowe. W końcu nikt nie lubi poganiania, więc lepiej nie ryzykować sytuacją, że po 2 godzinach od rozpoczęcia spotkania, wszyscy poczują się niemile widziani, a obsługa da znać, że należy kończyć imprezę.

Atrakcyjność oferty i menu

Nie można zapomnieć także o globalnym spojrzeniu na oferty lokali i porównaniu ich ze sobą. Kwestia lokalizacji jest bardzo ważna, jednak nie może być ona wyłącznie jedynym czynnikiem branym pod uwagę. Zwróćmy uwagę więc na to, jak wygląda restauracja, w której chcemy zorganizować imprezę rodzinną. Bez dwóch zdań doznania estetyczne wpłyną na zadowolenie i komfort wszystkich stron – zarówno gości, jak i organizatorów wydarzenia. Warto odwiedzić lokal i upewnić się, jak wygląda na żywo. Przytulny klimat z pewnością będzie sprzyjać ogólnej atmosferze i sprawi, że każdy poczuje się jak u siebie w domu.

Ważne jest także dogadanie kwestii menu. Spójrzmy, co dane miejsce ma w swojej ofercie i czy proponowane dania spełnią oczekiwania wszystkich osób. Jeśli wśród gości są osoby na specjalnej diecie bądź nie jedzą mięsa – zobaczmy, czy restauracja jest w stanie zaoferować smaczne potrawy będące alternatywą. Jeśli chcesz świętować urodziny czy jubileusz, na pewno ważnym elementem imprezy będzie tort. Dopytaj, czy lokal współpracuje z jakąś cukiernią, czy możliwe jest dostarczenie samodzielnie zamówionych ciast. To ważne, by mieć pewność, że wszystko będzie odpowiednio zaplanowane. To samo w kwestii alkoholu czy innych napojów. Niektóre restauracje serwują wyłącznie swój własny i nie można przywieźć własnego. Takie tematy muszą być poruszone, by wybrać jak najbardziej satysfakcjonującą ofertę.