+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Jak znaleźć dobry hotel? Wskazówki dla podróżujących

19/Marzec/21

Jak znaleźć dobry hotel? Wskazówki dla podróżujących

Hotel to miejsce, które w czasie podróży staje się na kilka dni drugim domem. Warto wybierać je rozważnie, by uniknąć przykrych niespodzianek i nie zepsuć sobie wyjazdu koniecznością przebywania w mało komfortowym pokoju.

Dobry hotel – na co zwrócić uwagę?

Często już na etapie rezerwacji możemy się zorientować, czy wybraliśmy hotel godny zaufania. Uprzejma obsługa, która wytłumaczy wszystkie niejasności, udzieli dodatkowych informacji, związanych np. z lokalnymi atrakcjami, komunikacją miejską czy możliwością płatności kartą, to pierwszy znak, że dobrze trafiliśmy.

Zerknijmy również na stronę internetową. Piękne zdjęcia pokoi to jedno, ale czy hotel informuje potencjalnych gości o tym, ile trwa doba hotelowa, czy w pobliżu znajduje się restauracja lub gdzie dokładnie jest zlokalizowany?

Pamiętajmy, że warto wybierać hotele, które zajmują się nie tylko udostępnianiem pokoi dla gości, ale równocześnie oferują wyżywienie, atrakcyjne pakiety i rabaty, dostęp do sauny czy inne udogodnienia, wykraczające poza podstawowy poziom świadczenia usług.

Czytaj opinie

Zanim wybierzemy się do danego hotelu, powinniśmy przejrzeć opinie gości, którzy w nim mieszkali. Współcześnie trudno ukryć zaniedbania, bo takie sytuacje są szybko opisywane przez internautów i mogą skutecznie zniechęcić kolejnych klientów do skorzystania z usług.

Warto zerknąć, czy nasz hotel ma stronę na Facebooku i udziela się w mediach społecznościowych. Jeśli tak, to dobry znak – od razu wiadomo, że jest otwarty na sugestie gości i przykłada sporą wagę do budowania pozytywnych relacji z potencjalnymi klientami. Sam również powinieneś pisać recenzje podsumowujące twój pobyt w danym hotelu – ułatwi to podejmowanie decyzji innym!

Postaw na wyróżnione obiekty

Opinie internautów to jedno, ale najlepsze hotele mogą pochwalić się różnymi certyfikatami i wyróżnieniami. Informacje na ten temat z pewnością znajdą się na stronie internetowej. Obiekty rekomendowane przez profesjonalne serwisy lub należące do programów lojalnościowych, w których każdą dobę możesz zamienić na punkty, a punkty na nagrody, to w 99 procentach trafiony wybór i gwarancja komfortowego (połączonego z gromadzeniem korzyści) pobytu.

Często bywa tak, że kiedy znajdziemy się w wybranym przez nas hotelu i zauroczymy się jego położeniem, obsługą czy warunkami, chcielibyśmy tam wrócić lub zorganizować w takim miejscu ważną dla nas uroczystość. Niestety, nie każdy hotel daje taką możliwość. Warto zatem odwiedzać miejsca oferujące nie tylko nocleg, ale i możliwość zorganizowania imprezy albo ważnego spotkania w interesach.