+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Co zabrać na wakacyjny wyjazd? Podpowiadamy!

20/Sierpień/21

Co zabrać na wakacyjny wyjazd? Podpowiadamy!

Półmetek wakacji wprawdzie za nami, ale na krótki urlop do Krakowa można wyskoczyć o każdej porze roku! Często doskonale wiemy, co włożyć do walizki, kiedy wybieramy się nad morze czy w góry, ale problem pojawia się, gdy planujemy kilkudniowe zwiedzanie dużego miasta. Co zabrać na wakacyjny wyjazd do Krakowa? Oto nasze typy!

Wygodne buty do spacerowania

To po prostu niezbędna rzecz w walizce każdej osoby, która wybiera się do Krakowa! Nie dość, że wiele miejskich uliczek jest wprost stworzonych do spacerowania – np. Floriańska, Grodzka czy Basztowa – a sam rynek zajmuje powierzchnię 4 ha, to jeszcze z miasta królów możemy zrobić sobie kilka ciekawych wycieczek.

Czeka na nas Zakrzówek, wyjątkowo malowniczy teren z zalewem i skałkami, Tyniec (ok. 12 km od centrum Krakowa) ze słynnym opactwem Benedyktynów, dumnie wznoszącym się na wapiennym wzgórzu nad Wisłą, oraz wiele przepięknych parków (np. ten im. Jordana o powierzchni ponad 21 ha!). Miasto i okolice tworzą wyjątkową fuzję kultury i natury, dlatego nie dajmy się zaskoczyć i do walizki wpakujmy przede wszystkim wygodne buty, które pozwolą nam cieszyć się każdym kilometrem spaceru.

Aparat do uwieczniania niezwykłych miejsc

To w dzisiejszych czasach niby oczywistość, ale jeśli mamy do wyboru cykanie zdjęć komórką lub porządnym aparatem, zdecydujmy się na to drugie – Kraków jest po prostu niezwykle fotogenicznym miastem i później możemy żałować, że nie wszystko zostało uwiecznione! Jakie kadry wybierają turyści przebywający w mieście królów?

Oczywiście, do domu trzeba wrócić z fotką klimatycznego rynku, z dorożkami i unoszącymi się nad głową gołębiami, smoka wawelskiego, Sukiennic czy Barbakanu. Niezwykle fotogeniczne są również kolorowe schody na ulicy Tatrzańskiej – warto zatrzymać się przy nich dłużej, bo każdy stopień został opisany wyjątkową sentencją.

Czego nie musisz brać?

Jeśli zdecydujesz się na nocleg w dobrym hotelu w Krakowie, nie będziesz musiał się martwić o przybory kosmetyczne, ręcznik czy suszarkę do włosów. Wszystkie te akcesoria i urządzenia znajdziesz w wyposażeniu swojego pokoju. Wybierając hotel, kierujemy się najczęściej ceną, ale i warunkami, w jakich przyjdzie nam spędzić kilka dni.

Nie warto psuć sobie wyjazdu miejscem o niskim standardzie, hałaśliwym czy niezbyt czystym. Szukajmy hotelu, który ma restaurację (poranna kawa z widokiem na miasto czy drink przed snem to naprawdę świetne opcje!), klimatyzowane, czyste pomieszczenia czy telewizor w pokoju. To niby drobiazgi, ale po intensywnym dniu zwiedzania przyda się komfortowe miejsce, by zregenerować siły i dobrze wypocząć!