+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Jak wybrać salę weselną? Nasze podpowiedzi!

16/Luty/22

Jak wybrać salę weselną? Nasze podpowiedzi!

Wesele… Jeden z najważniejszych momentów w życiu i wydarzenie, które ciągle się wspomina. Tu nie ma mowy o przypadkach, również w kwestii doboru sali, mieszczącej naszych gości. Czym się kierować, wybierając salę na wesele, i o jakie detale zadbać? Podpowiadamy!

Dużo miejsca i klasyka

Kiedy planujemy wesele, kluczowa jest oczywiście liczba gości – jeśli wysyłamy ponad 100 zaproszeń, musimy poszukać sali, która pozwoli na komfortowe pomieszczenie wszystkich biesiadników. Zwróćmy zatem uwagę, czy w oglądanym przez nas obiekcie można swobodnie ustawić stoły, a dodatkowo wygospodarować miejsce do tańczenia. Nie zapomnijmy, że jeśli planujemy dodatkowe atrakcje – fotobudkę czy stoisko barmańskie – one również muszą mieć swoją przestrzeń. To drobiazgi, ale często narzeczeni zwracają uwagę tylko na walory estetyczne, zapominając o tym, by przede wszystkim każdemu było wygodnie.

Drugą kwestią jest wspomniana estetyka. Tutaj warto rozważyć klasykę, czyli wybrać salę ze ścianami w neutralnym, np. kremowym kolorze, który nie będzie się „gryzł” z dobranymi przez nas dekoracjami. Równie istotne jest oświetlenie – zwróćmy uwagę, czy osoba wynajmująca pomieszczenie zadbała o to, by światło było rozmieszczone w różnych punktach i nie było go po prostu za mało.

Jak udekorować salę weselną?

Kiedy wybraliśmy już odpowiednią salę dla naszych gości, pora na zadbanie o szczegóły. Niektórzy oferują dekorowanie w pakiecie z wynajętą przestrzenią, inni pozwalają nowożeńcom na własne pomysły. Niezależnie od panujących trendów, zawsze na topie są świeże kwiaty czy elementy w stylu glamour.

Niektórzy stawiają na wesela tematyczne – w takiej sytuacji dekoracje powinny to odzwierciedlać. Jeśli nasze przyjęcie będzie w stylu boho, niech nie zabraknie makram, frędzli, naturalnych kompozycji z trawami itp. Pamiętajmy, by nie mieszać ze sobą stylów i zachować konsekwencję. Jeśli wymarzyliśmy sobie wszystko w pastelowych barwach, zadbajmy nawet o pokrowce na krzesłach czy opakowania upominków dla gości.

Sala weselna a goście z daleka

Często zapraszamy na wesele osoby, które muszą przemierzyć wiele kilometrów, by zjawić się na naszej uroczystości. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wynajęciu sali będącej częścią hotelu. To bardzo komfortowe rozwiązanie – goście nie muszą martwić się o transport do oddalonego miejsca noclegu, mogą odświeżyć się po długiej podróży i w dowolnej chwili udać do swojego pokoju.

Takie rozwiązanie ma też inne plusy – wynajęcie sali w hotelu to zazwyczaj opieka profesjonalnego zespołu kelnerskiego i wyszukane menu. Przyszli małżonkowie nie muszą się więc martwić o obsługę przyjęcia i unikają mnożenia kolejnych kwestii, o które trzeba w ten dzień zadbać.