+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Masz wesele w 2020 roku? Zacznij planować już teraz!

14/Luty/20

Masz wesele w 2020 roku? Zacznij planować już teraz!

Branża weselna jest na tyle rozwinięta, że aby uczynić ślub i wesele wyjątkowymi, należy planować je z jak największym wyprzedzeniem. Jeżeli uroczystość szykuje się już w 2020 roku, to zostało naprawdę niewiele czasu, zwłaszcza na wynajęcie najpiękniejszego i wymarzonego lokalu oraz zaplanowanie jego dekoracji.

Jak szukać sali weselnej?

Najwygodniej położone, stylowe i gustowne pomieszczenia potrafią być zajęte już na kilka lat przed ceremonią zaślubin. Wybierając takie miejsce, najlepiej, jeżeli będziemy kierować się zarówno własnymi preferencjami, jak i pewnymi względami praktycznymi. Na przykład niezwykle komfortowym rozwiązaniem będzie wybór sali położonej w hotelu. Umożliwia to wygodny nocleg gościom oraz parze młodej w apartamencie dla nowożeńców.

Kolejna kwestia to dobór lokalu do własnych wyobrażeń związanych ze stylem wesela i aranżacją pomieszczenia, w którym będziemy się bawić. Największe pole do popisu dają nowoczesne, wysokie i przestronne sale, w których można urządzić wesele zgodne trendami obowiązującymi na bieżący rok. Jasne ściany będą doskonałą bazą do dodatków pastelowych i glamour. Nadal w modzie są także aranżacje wykonane z prawdziwych kwiatów, na przykład wiszących, oraz stylowe konstrukcje z balonów.

Pięknie i praktycznie

Dobrze również, by sala miała dobry dojazd, wystarczająco duży parking oraz miejsce zarówno do tańca, jak i swobodnego posadzenia gości przy stole. Tak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę sprawia, że szukanie tego wymarzonego miejsca należałoby rozpocząć co najmniej rok przed planowanymi uroczystościami. Odpowiednio wcześnie, jednakże nie aż tak jak o sali, należy pomyśleć także o innych kwestiach.

Menu, stroje państwa młodych, muzyka

Decyzja, czy wybrać DJ’a czy orkiestrę należy do nowożeńców. Pamiętajmy, że oprawa muzyczna wykonana przez dobrego profesjonalistę powinna być zamówiona z wyprzedzeniem co najmniej kilkumiesięcznym, szczególnie jeżeli wesele jest w sezonie. Podobnie jest ze strojami państwa młodych. Jeżeli suknia i garnitur będą szyte na miarę, potrzeba kilku miesięcy, by przygotować kompletne zamówienie. Na nieco większą niefrasobliwość można sobie pozwolić w przypadku kupna gotowych modeli w sklepie. Takie sprawy da się załatwić nawet kilka tygodni przed weselem. A co powiedzieć o menu? Najlepiej zaplanować je z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, by dać sobie czas zarówno na zmiany, jak i na degustację dań głównych, sałatek czy dodatków.