+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Weekend w Krakowie – co robić, by miło spędzić czas?

23/Czerwiec/21

Weekend w Krakowie - co robić, by miło spędzić czas?

Pogoda jest coraz lepsza, za moment wakacje i wyczekiwane urlopy… To idealny moment, by zaplanować weekendowe wyjazdy. Dokąd? Polecamy spędzenie dwóch dni w Krakowie! Mimo że to niewiele czasu, by odkryć wszystkie uroki tego miasta, na pewno taką wycieczkę będziemy długo wspominać!

Zwiedzanie Rynku Głównego

To obowiązkowy przystanek na mapie każdego turysty. Jednodniowe zwiedzanie rynku to niewiele czasu na dogłębne odkrycie wszystkich atrakcji, ale z całą pewnością pozwoli nam poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca. Kościół Mariacki, hejnał grany z wieży, Sukiennice, gdzie pod arkadami można kupić pamiątki, dorożki stukające o bruk i mnóstwo uroczych kafejek… Warto choćby pospacerować po okolicach rynku i zachwycić się urokami dawnej stolicy Polski, które w tym miejscu kumulują się jak w soczewce!

Zwiedzanie serca Krakowa nie może się też obyć bez wizyty na Wawelu. Zlokalizowany na wzgórzu Zamek Królewski to nie tylko powtórka z historii, ale też ogrom wrażeń estetycznych: sale czy komnaty zachwycają przepychem i bogactwem detali. Przy okazji warto zerknąć na Barbakan, czyli dawną fortyfikację Krakowa, a także zajrzeć do wnętrza Katedry Wawelskiej.

Krakowski Kazimierz, a może spacer po Plantach?

Jeśli zmęczy nas zgiełk charakterystyczny dla centrum Krakowa, zawsze możemy poszukać spokojniejszego miejsca. Jako pierwsze przychodzą do głowy krakowskie Planty, czyli ogromny park rozciągający się wokół starego miasta. Warto choć na chwilę przysiąść na jednej z licznych ławeczek, by podziwiać bujną zieleń. Kraków może się pochwalić wieloma takimi miejscami: amatorzy malowniczych plenerów powinni udać się też w pobliże zalewu Zakrzówek lub Parku Jordana.

Jest jeszcze jedno miejsce, które warto polecić: to krakowski Kazimierz, dzielnica artystów i bohemy. Galerie, kafejki, niepowtarzalny klimat, a przede wszystkim okazja, by zetknąć się z kulturą żydowską – to tylko niektóre cechy budujące magię Kazimierza! Stracimy tam z pewnością poczucie czasu i nieprędko wrócimy na noc do hotelu https://hotel-centrum.pl/hotel/pokoje/…

Kraków jako baza wypadowa

Wielu turystów traktuje Kraków jako bazę wypadową – w niedalekiej odległości od miasta znajdziemy całą masę przepięknych i ważnych dla historii kraju miejsc. Co warto odwiedzić, jeśli jesteśmy zmotoryzowani lub mamy nieco więcej czasu? Lista jest naprawdę długa: Kopalnia Soli w Wieliczce, muzeum w Auschwitz, zamek i puszcza w Niepołomicach, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Zamek Ogrodzieniec, Zalipie…

Weekend w Krakowie – jesteśmy przekonani – to dopiero początek odkrywania miasta i okolic. Większość turystów nie jest w stanie poznać wszystkich uroków w zaledwie dwa dni, dlatego szybko planuje dłuższy pobyt w mieście królów. I słusznie, bo nie ma chyba w naszym kraju drugiego tak pięknego miejsca!