+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Czy warto zorganizować przyjęcie komunijne w restauracji?

30/Marzec/22

Czy warto zorganizować przyjęcie komunijne w restauracji?

Uroczystość pierwszej komunii to bardzo duże i ważne przeżycie zarówno dla dziecka, jak i całej rodziny. Wymaga ona odpowiedniej oprawy w świątyni, ale także na sali, gdzie będzie odbywać się poczęstunek dla najbliższych. To w końcu tradycja, że przy okazji komunii zapraszana jest rodzina i wydarzenie to stanowi swego rodzaju spotkanie wszystkich bliskich osób – niekiedy po latach. Dlatego warto zdecydować się na organizację przyjęcia w restauracji po to, by zadbać o elegancki charakter, ale także by zminimalizować stres i móc cieszyć się tym wydarzeniem.

Przyjęcie w restauracji dla większej liczby gości

Twoja rodzina jest bardzo duża i najczęściej widujecie się wyłącznie podczas większych eventów rodzinnych i ważniejszych okazji? Komunia święta Twojego dziecka to idealny moment, aby zebrać wszystkich członków rodziny w jednym miejscu. Decydując się na skorzystanie z usług restauracji, która wyda przyjęcie i będzie dysponować odpowiednią przestrzenią, zyskujesz swobodę i możliwość zaproszenia wszystkich bliskich osób.

Podejmując próbę zorganizowania posiłku w domu, najczęściej problemem jest brak miejsca, niewystarczająca liczba krzesełek i chaos, który wynika z usilnych prób zmieszczenia wszystkich. W restauracji problem ten całkowicie znika. Zastanów się, ilu gości chcesz zaprosić i wybierz odpowiedni lokal. Warto odwiedzić polecane sale bankietowe, zobaczyć je na własne oczy i skosztować smakołyków, jakie są tam podawane, a następne podjąć decyzję o rezerwacji. Przy tym warto pamiętać, by robić to z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Im większe wyprzedzenie, tym więcej możliwości, a niekiedy także bardziej atrakcyjne ceny.

Oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy

Samodzielne przygotowanie przyjęcia w domu to spore wyzwanie, które wymaga umiejętności logistycznych oraz zapasu czasu. Niestety niewiele osób może sobie na to pozwolić, ponieważ pracując zawodowo, wychowując dzieci i mając obowiązki domowe, zwyczajnie trudno jest znaleźć przestrzeń w czasie na zorganizowanie eleganckiego przyjęcia na kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Oczywiście można skorzystać z opcji, jaką są usługi cateringowe. Wtedy problem przygotowania posiłków znika. Jednak nadal nie rozwiązuje to reszty – braku miejsca, sprzątania przed oraz po i stworzenia eleganckiego klimatu, który będzie odpowiadać charakterowi wydarzenia.

Dlatego, aby oszczędzić sobie nerwów i jednocześnie pieniędzy, warto zdecydować się na skorzystanie z usług lokalu, w którym o nic nie będzie trzeba się martwić. Profesjonalna obsługa zadba o komfort wszystkich gości, smaczne posiłki będą gotowe na konkretną godzinę, a Ty jako gospodarz będziesz w stanie cieszyć się obecnością rodziny bez natłoku innych obowiązków na głowie. W tym przypadku nic Cię nie zaskoczy – nawet nieprzewidziane wydatki. To znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Odpowiednia oprawa wydarzenia i wiele udogodnień

Zdarza się, że rodzina przyjeżdżająca na przyjęcie komunijne mieszka w innych miastach czy nawet krajach. Wtedy pojawia się problem noclegu. Organizując komunię w restauracji, najczęściej w ofercie jest także hotel, który z pewnością pomieści przybyłych gości. To z pewnością znaczne udogodnienie, dzięki któremu na wydarzeniu pojawią się wszyscy, nie martwiąc się o powrót. Dodatkowo obsługa lokalu z pewnością zadba o efektowną oprawę całego wydarzenia. Sprawi, że będzie elegancko, przytulnie, a dziecko – które w końcu jest bohaterem tego dnia – będzie miało honorowe miejsce pośród gości.