+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Co warto zobaczyć w Krakowie? Miniprzewodnik dla turysty

14/Grudzień/20

Co warto zobaczyć w Krakowie? Miniprzewodnik dla turysty

Miasto królów i dawna stolica urzeka odwiedzających malowniczymi uliczkami i klimatem, jakiego na próżno szukać w innych miejscach Polski. Dla naszych gości przygotowaliśmy mały poradnik – co warto zwiedzić w Krakowie? Bez odwiedzenia tych punktów nie można wyjechać z miasta!

Rynek Główny i krakowskie Planty

Początek zestawienia nie powinien nikogo dziwić – te miejsca najbardziej kojarzą się z Krakowem i trzeba je odwiedzić choćby na chwilę. Na rynku możemy podziwiać Bazylikę Mariacką ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, posłuchać hejnału z wieży, a także wybrać się w podróż do przeszłości za sprawą malowniczych dorożek, których w tym miejscu nie brakuje.

Amatorzy historii powinni koniecznie zwiedzić podziemia rynku, gdzie od 10 lat funkcjonuje oddział Muzeum Historycznego. Tu archeologia łączy się z nowoczesnymi technologiami, dzięki czemu każda z ekspozycji jest naprawdę wyjątkowa!

Najstarszą część Krakowa otacza rozległy ogród miejski, pełen urokliwych alejek otoczonych kasztanowcami. To świetne miejsce na niespieszny spacer i wyciszenie się po chwilach spędzonych na gwarnym i tętniącym życiem rynku.

Zamek Królewski na Wawelu

Kolejny punkt na mapie turystycznego Krakowa również nie powinien dziwić. Dawna siedziba królów Polski, a od lat 30. XX wieku muzeum, przyciąga turystów kilkoma stałymi ekspozycjami, malowniczymi ogrodami i dziedzińcem, a także trasami sezonowymi. Tylko tutaj zwiedzający mogą odwiedzić prywatne apartamenty królewskie czy klasycystyczną, bogato zdobioną salę kolumnową.

Jeśli będziemy na Wawelu, nie sposób nie odwiedzić legendarnego smoka wawelskiego, czyli rzeźby z brązu stojącej nieopodal Smoczej Jamy. Co ciekawe, smok jest zasilany instalacją gazową, dzięki której zieje najprawdziwszym ogniem.

Kopiec Kościuszki, Nowa Huta, aleja Elvisa Presleya…

W naszym skromnym zestawieniu nie ujęliśmy dziesiątek wyjątkowych miejsc, z których słynie Kraków. To kolejny powód, by odwiedzić miasto i przekonać się na własnej skórze, ile ciekawostek w sobie kryje.

Turyści goszczący w Krakowie często urządzają sobie wycieczki w miejsca położone niedaleko miasta królów. Największą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest oczywiście położony w Zatorze największy w Polsce park rozrywki.

Z Krakowa łatwo dostaniemy się do Wieliczki, do kopalni soli, oferującej trasę turystyczną przez podziemne komory, kaplicę św. Kingi i nieopodal solankowych jezior. Zmotoryzowani mogą również dotrzeć do położonego ok. 70 km od Krakowa zamku Ogrodzieniec czy Zalipia. Jedno jest pewne – na nudę nikt tutaj nie będzie narzekał!co-