+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Tematyczna impreza? Nic trudnego! Kreatywne pomysły na motyw przewodni

20/Sierpień/20

Tematyczna impreza? Nic trudnego! Kreatywne pomysły na motyw przewodni

Imprezy tematyczne są w dalszym ciągu popularne, chociaż wielu osobom kojarzą się głównie z balem przebierańców czy halloweenową imprezą. Jednak motyw przewodni ma wiele imprez – wesela, osiemnastki, studniówki, imprezy urodzinowe. Oczywiście, oficjalne wydarzenia będą miały bardziej “wykwinty” charakter i motyw. Temat przewodni imprezy nie musi być szablonowy, bo czasami warto postawić na kreatywność i dać też pole do popisu gościom. Oto kilka ciekawych propozycji na imprezę tematyczną:

Serialowa impreza

Motyw, który świetnie spisze się zarówno na imprezy oficjalne i prywatne w gronie znajomych to seriale lub ogólnie popkultura. Można zaczerpnąć inspiracji z ubulionych sitcomów i seriali, by przygotować ciekawy wystrój miejsca czy nawet catering. Może klub w stylu “Lucyfera”, bar rodem z “Riverdale” albo szwedzki stół z inspirowanymi anime przysmakami? Zaangażowanie gości i skłonienie ich do wpasowania się w temat przewodni imprezy strojem będzie dodatkowym atutem.

Wpomnień czar

Wspomnienia brzmią, jak oklepany temat na studniówkę w stylu amerykańskim. Jednak można to zrobić także kreatywniej. Zdjęcia z zabawnych chwil z przyjaciółmi, odtwarzanie starych żartów czy kompilacje filmików z przeszłości mogą stanowić fajny wystrój. Zawsze miło jest powspominać. Można zainspirować się chociażby jedną z produkcji Netflixa – “Kissing Booth”, gdzie wspomnienia były motywem przewodnim balu. Jednak taki temat będzie także idealny na wesele, wieczór panieński/kawalerski, urodziny, czy bardziej casualową imprezę w małym gronie bliskich przyjaciół. Każdy z pewnością będzie miał kilka historii do odpowiedzenia, które wzbudzą sporo śmiechu i niemałą nostalgię.

Impreza w stylu musicalu

Coś dla fanów musicali wszelkiego sortu to impreza w takim właśnie stylu. Muzyka z ulubionych musicali lub najlepsze kawałki do tańczenia z jednego rodzaju. Można postawić na przykład na bollywood – stroje dopasowane do motywu to jeszcze lepiej! Można pobawić się nie tylko w inspirowanie się scenografią, ale także wykorzystać skutecznie elementy bitew tanecznych czy muzycznych jako atrakcję w czasie imprezy. Rewelcyjnym przerywnikimem w trakcie imprezy będzie popis taneczny, odtwarzajacy kroki choreografii z musicalu. Świetnie sprawdzi się na takiej imprezie karaoke.

Imprezy tematyczne to niezpomniana rozrywka, niezależnie od tego czy jest to po prostu halloween party czy też duże wydarzenie. W końcu nawet festiwale i sylwestry mają swoje motywy przewodnie. To pewnego rodzaju tradycja, która przekradła się jeszcze ze staromodnych potańcówek, które dziś stanowią motyw sam w sobie.