+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Szykujesz wielką imprezę? Pamiętaj o tych rzeczach!

29/Listopad/19

Szykujesz wielką imprezę? Pamiętaj o tych rzeczach!

Termin wesela, które planujecie zbliża się wielkimi krokami? A może organizujesz chrzciny? Twoje dziecko ma urodziny lub w niedalekiej przyszłości będziesz obchodzić rocznicę własnego ślubu? Niezależnie od tego, jakie przyjęcie przygotowujesz, zadbaj o kilka szczegółów, dzięki którym Twoja impreza będzie dobrze zapamiętana przez gości. W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka wybranych, ale ważnych spraw, o które dobrze by było zadbać, zanim przybędą zaproszeni.

Coś specjalnego

Atrakcje na różnego rodzaju przyjęciach pojawiają się coraz częściej. Obecnie na weselach zdarza się, że Państwo Młodzi szykują dla gości drobne prezenty. Ponadto, na imprezach często pojawiają się specjalne atrakcje, które uświetniają zabawę. Przykładem takiej rzeczy, która może uświetnić wesele, będzie wynajęcie budki do zdjęć. Niektóre pary decydują się na pierwszy taniec we mgle. Taki efekt można uzyskać poprzez wynajęcie specjalnego generatora dymu. Na przyjęciu urodzinowym dla dzieci może pojawić się np. klaun lub osoba przebrana za jakąś postać z bajki. Dobrym pomysłem może być także pokaz zdjęć.

Menu jest ważne

Jednym z kluczowych aspektów różnego rodzaju przyjęć i imprez okolicznościowych będzie jedzenie, które pojawi się na stole. Zanim wybierzesz odpowiednie potrawy dla gości, zastanów się, czy nie lepszym pomysłem będzie danie im możliwości wyboru między kilkoma opcjami. Jeśli dania na karcie będą odpowiednio zróżnicowane i dostosowane do wieku, potrzeb oraz kulinarnych preferencji Twoich gości, ryzyko wpadki w postaci zaserwowania kotleta osobie, która nie toleruje mięsa, będzie zminimalizowane.

Oprócz jedzenia należy zadbać o odpowiednie napoje. Na przyjęciach, gdzie większość stanowią dorośli, nie wolno zapominać o dzieciach. Jeśli zależy Ci na tym, by wszyscy byli zadowoleni, zadbaj o szczegóły. Kolorowe kanapki z ludzikami mogą okazać się lepszą opcją na przyjęcie niż sałatka z kurczakiem.

Aby niczego nie zabrakło

Podczas zabawy nie powinno zabraknąć jedzenia czy napojów. Przed złożeniem zamówienia warto kilkukrotnie przeliczyć, ile potraw potrzebujemy. Warto mieć w zapasie coś na zapleczu gdyby okazało się, że ulubionym sokiem wszystkich dzieci zaproszonych na urodziny Twojego synka jest truskawkowy. Czasami może się okazać, że lepiej, aby coś zostało niż czegoś zabrakło. Trudną sytuacją byłoby, gdyby np. na weselu czy urodzinach albo na innej ważnej uroczystości zabrakło tortu dla wszystkich gości. Byłaby to sytuacja niezręczna zarówno dla zaproszonych, jak i dla samych organizatorów imprezy.