+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Studniówka: kiedy zacząć przygotowania i o czym pamiętać przy organizacji?

17/Wrzesień/21

Studniówka: kiedy zacząć przygotowania i o czym pamiętać przy organizacji?

Rozpoczęcie roku szkolnego za nami. Być może tegoroczni maturzyści jeszcze nie myślą o egzaminie dojrzałości, ale najwyższy czas zacząć myśleć o… studniówce! Pierwszy ważny bal w życiu, odbywający się zazwyczaj w styczniu lub lutym, trzeba planować ze sporym wyprzedzeniem!

Studniówka: kiedy i gdzie zorganizować pierwszy ważny bal?

Przygotowania do studniówki warto rozpocząć jesienią. To idealny czas, by spotkać się z rodzicami i omówić wszystkie najważniejsze kwestie. Również rezerwacji terminu warto dokonać ze sporym wyprzedzeniem, np. w październiku. O czym pamiętać, szukając sali?

Ponieważ studniówka to w życiu nastolatka ogromne wydarzenie, warto wybrać eleganckie, gustownie urządzone miejsce. W końcu zdjęcia z tego wydarzenia co drugi nastolatek umieści w swoich mediach społecznościowych, a sam bal będzie bardzo długo wspominał.

Przestronna, klimatyzowana sala, ładne dekoracje, obsługa, która weźmie na siebie cały ciężar związany z ugoszczeniem uczniów, nauczycieli i rodziców – to z pewnością bardzo ważne kwestie! Łatwiej też zapanować nad organizacją wydarzenia, jeśli nie będziemy zamawiać cateringu osobno, tylko skorzystamy z menu dostępnego w wybranej przez nas sali.

Kamerzysta, fotograf i zespół

To kolejne, o czym trzeba pamiętać. Film i zdjęcia ze studniówki staną się pamiątką, a nowoczesny zespół umili świętowanie wyjątkowego dnia. Pamiętajmy, by najpierw zarezerwować salę, a dopiero później myśleć o poszukiwaniach kamerzysty, fotografa i zespołu czy DJ-a. Jeśli nie wiemy, kto będzie odpowiedni na taką okazję, poszukajmy opinii w Internecie.

W ferworze przygotowań nie zapomnijmy również o zaproszeniach. Niektórzy wolą zaproszenia ustne, ale miłym zwyczajem jest wydruk tych tradycyjnych, papierowych, które osobiście wręczymy nauczycielom i rodzicom.

Studniówka: strój i zwyczaje

Wielu nastolatków buntuje się na myśl o klasycznym, eleganckim stroju, ale studniówka to pierwszy bal w życiu i balowe powinny być również kreacje. Warto jednak znaleźć złoty środek – sukienka nie powinna postarzać, ale też nie powinna wyglądać jak strój na dyskotekę, garnitur niech będzie klasyczny i uniwersalny (niektóre modele można z powodzeniem wykorzystać podczas egzaminu maturalnego!).

A co ze studniówkowymi zwyczajami? Najpopularniejszy z nich mówi o czerwonej podwiązce, którą kobiety powinny mieć na lewej nodze podczas balu studniówkowego, a na prawej – w czasie matury. Mówi się również, że od studniówki do egzaminu nie wolno ścinać włosów, bo wróży to niepowodzenie. Podejdźmy z dystansem do tych zwyczajów i pamiętajmy, że na studniówce powinniśmy się przede wszystkim dobrze bawić!