+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Pomysły na spacery w okolicach hotelu Centrum w Krakowie

28/Listopad/22

Pomysły na spacery w okolicach hotelu Centrum w Krakowie

Będąc w Krakowie, nie musimy ograniczać się do zwiedzania ścisłego centrum miasta czy spacerowania wzdłuż Wisły. Mnogość ciekawych zakątków aż kusi, by je eksplorować. Jeśli odwiedzasz Hotel Centrum w Nowej Hucie, koniecznie wybierz się na przyjemny spacer w okolicy. Jesteśmy przekonani, że zachwycisz się ciszą, spokojem i przyjemnymi dla oka widokami, które umilą pobyt w naszym hotelu. Zobacz, ile nieoczekiwanych miejsc skrywa przed Tobą Małopolska.

Bliżej natury, czyli Łąki Nowohuckie

Jednym z pierwszych miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Hotelu Centrum w Krakowie, są znajdujące się w pobliżu Łąki Nowohuckie. To miejsce, które znajduje się w ścisłym sąsiedztwie z naszym obiektem, jest warte uwagi z uwagi, że to pierwszy użytek ekologiczny w Krakowie, który został objęty ochroną prawną. Łąki stanowią niewątpliwie jedno z najciekawszych miejsc i najbogatszych pod względem przyrody w tym mieście. Jeśli jesteś zwolennikiem aktywnego wypoczynku, ten teren rekreacyjny z pewnością stanie na wysokości zadania. Jest on w pełni dostępny i atrakcyjny przez cały rok. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zwolennik turystyki pieszej oraz rowerowej, a także sportów zimowych.

Łąki Nowohuckie są również idealne dla osób kochających obserwację przyrody. Znajdujące się tutaj pomosty pozwalają na spędzenie wielu godzin na oglądaniu ptaków. Jest tu ponad 37 lęgowych gatunków ptaków, a także ponad 350 gatunków roślin kwiatowych. Bogactwo i różnorodność przyrody robią ogromne wrażenie i na pewno zapadną w pamięć na długi czas.

Malowniczy park i Zalew Nowohucki

To nie koniec ciekawych miejsc, którym warto poświęcić nieco uwagi, zwiedzając Nową Hutę. Co powiesz na odwiedzenie Zalewu Nowohuckiego wraz z jego ciekawą infrastrukturą? Ten sztuczny zbiornik wodny prezentuje się fenomenalnie, ponieważ pozwala na codzienne obserwowanie przyrody – szczególnie licznego ptactwa wodnego. Można nie tylko oglądać rozmaite ptaki, ale także je karmić, korzystając ze specjalnych automatów z karmą. Teren oferuje również małą plażę, na której można się wylegiwać bądź zrobić piknik, a nawet specjalną tężnię solankową. Dobroczynne działanie jodu jest znane wszystkim i można śmiało z tego skorzystać, odwiedzając Nową Hutę.

To także doskonałe miejsce na spacer z dziećmi. Na terenie parku przy zalewie znajduje się plac zabaw dedykowany zarówno mniejszym, jak i większym pociechom. Wiele atrakcji takich jak huśtawki, zjeżdżalnie, mostki, drabinki czy trampoliny sprawiają, że wizyta nad zalewem przyniesie mnóstwo radości i dobrych emocji.

Odkrywanie historii na Osiedlu Teatralnym

Zachęcamy także, by podczas jednego ze spacerów zajść na Osiedle Teatralne znajdujące się w starszej części Nowej Huty. Zostało zbudowane w latach 1950-1953, a jego nazwa pochodzi od teatru, który jest na nim zlokalizowany. Miłośnicy sztuki z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Teatr Ludowy stanowi jeden z najmłodszych Krakowie, ponieważ otwarto go w 1955 roku, gdy wystawiono na nim premierowy spektakl “Krakowiacy i Górale”. Na osiedlu tym można znaleźć również dawne kino “Świt”, które dziś jest zaadaptowane na sklep i klimatyczną kawiarnię. Jeśli masz ochotę odkryć Kraków inny niż ten znany z przewodników, przekonaj się, co ma do zaoferowania okolica, gdzie mieści się Hotel Kraków Centrum.