+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Planujesz wyjazd służbowy? Zaplanuj swój pobyt biznesowy

23/Sierpień/22

Planujesz wyjazd służbowy? Zaplanuj swój pobyt biznesowy

Jesteś w trakcie organizacji i planowania w każdym możliwym detalu swojego wyjazdu służbowego? Jedną z najważniejszych kwestii, które musisz mieć na uwadze w tym temacie, jest dopasowanie miejsca pobytu w taki sposób, aby umożliwiał wygodne przemieszczanie się z miejsca, w którym odbywa się event biznesowy czy szkolenie. Pobyt biznesowy wymaga zwrócenia uwagi na kilka istotnych czynników. Zatrzymujemy się przy wyborze noclegu, by przedstawić, o czym musisz pamiętać.

Nocleg dopasowany do potrzeb jednej osoby

Jeśli wyjazd służbowy dotyczy wyłącznie jeden osoby, jest to znacznie prostsze rozwiązanie, ponieważ możemy dopasować nocleg do własnych preferencji. Mimo to warto jednak przeanalizować podróż biznesową, by wybrać miejsce, które spełni wszystkie oczekiwania – szczególnie te związane z lokalizacją. Zastanów się, jak długa jest Twoja podróż. Jeśli w grę wchodzi kilkudniowy pobyt, wtedy niewątpliwie warto jest znaleźć hotel, który oferuje łatwy dojazd do miejsca wydarzenia. Zdarza się często, że organizatorzy konferencji, eventów czy szkoleń planują je w przestronnych budynkach, które są wyposażone w salę konferencyjną, restaurację oraz hotel. To znacząco ułatwia całą logistykę i proces organizacji wyjazdu.

Wyjazd biznesowy na kilka dni

Kilkudniowy wyjazd biznesowy powinien wiązać się z komfortem. Dlatego zwróć uwagę zarówno na kwestię pracy, jak i odpoczynku i maksymalnie ułatw sobie swój pobyt. Wybierz taki hotel w Centrum, do jakiego szybko, wygodnie i bezpiecznie dojedziesz dowolnym środkiem transportu. Jeśli stawiasz na samochód, wybierz takie miejsce, które oferuje parking w pobliżu. Jeśli jednak wybierasz transport publiczny, upewnij się, że do hotelu dojedziesz z łatwością z dworca czy lotniska, a następnie z miejsca eventu. Być może znajdziesz taką ofertę, która zminimalizuje konieczność transportu i będziesz w stanie wszędzie poruszać się pieszo?

Upewnij się również, czy hotel zapewnia restaurację, w jakich godzinach jest ona otwarta i co oferuje w swoim menu. Dzięki temu kwestię logistyki posiłków będziesz mieć już z głowy. Przyjrzyj się także temu, jakie jest wyposażenie pokoju, dostęp do internetu czy prywatnej łazienki. Podróżując w pojedynkę, trzeba zadbać o to, by czuć się jak najbardziej komfortowo w każdej sytuacji. Być może hotel, który Cię interesuje, oferuje także strefę wellness z basenem czy zabiegami SPA? To sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu w podróży.

Wyjazd służbowy w grupie

W przypadku wyjazdu grupowego należy mieć na uwadze potrzeby większego grona uczestników. To sprawia, że organizacja pobytu może być nieco trudniejsza i stanowić wyzwanie, któremu jednak warto stawić czoła. W tym przypadku konieczne jest wzięcie pod uwagę, by każdy uczestnik wyjazdu miał dobry i wygodny dojazd do hotelu. Jeśli wybierzesz miejsce zlokalizowane przy autostradzie bądź lotnisku, a osoby będą podróżować pociągiem, może to nieco utrudnić szybkie dotarcie do miejsca docelowego. Lokalizacja jest istotna także, gdy wyjazd służbowy ma łączyć integrację. Wtedy warto, aby zapewniony był łatwy dojazd nie tylko do miejsca szkoleniowego, ale także centrum miasta czy obiektów, w których będą odbywać się aktywności grupowe.

W kontekście podróży biznesowej dla grupy warto również zastanowić się nad rozmieszczeniem uczestników. Sprawdź, czy hotel Centrum, który Cię interesuje, oferuje optymalną liczbę pokoi jednoosobowych, w których każdy znajdzie dla siebie własne łóżko i nieco prywatności. Jeśli nie, to rozeznaj się wśród współuczestników, że opcja pokoi dwu- czy trzyosobowych jest dla nich odpowiednia. Postaraj się także z góry rozplanować, kto będzie w jakim pokoju, aby uniknąć zamieszania w momencie przyjazdu.