+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Jaka kreacja na wesele? Goście oraz drużba

19/Lipiec/20

Jaka kreacja na wesele? Goście oraz drużba

Weselni goście niemal zawsze stoją przed tym samym dylematem dotyczącym tego, co mają na siebie włożyć, aby z jednej strony wyglądać elegancko, z drugiej zaś – czuć się wygodnie. Na szczęście wybór kreacji jest bardzo duży, więc każdy powinien znaleźć coś idealnego dla siebie. Drużba ma w tym aspekcie jeszcze trudniejsze zadanie, gdyż są oni, zaraz po parze młodej, najważniejszymi osobami na przyjęciu weselnym.

Panie mają trudniej?

Niegdyś przyjmowało się, że mężczyźni na wesele obowiązkowo muszą założyć garnitur. Obecnie moda ta uległa zmianie i panowie mogą założyć na siebie także inne eleganckie stroje, które dodatkowo powinny pasować do panujących trendów. Kobiety natomiast od zawsze nie wiedzą, co na siebie włożyć, aby wyglądać olśniewająco. W dzisiejszych czasach, kiedy szereg modnych rozwiązań jest powszechnie dostępny, należy przyjąć, że panowie mają tak samo ciężko jak panie znaleźć idealny strój na wesele.

Modne rozwiązania

Mężczyźni mogą tradycyjnie postawić na garnitur, jednak równie dobrze mogą ubrać eleganckie spodnie i marynarkę w zupełnie innych kolorach. Elegancka koszula nie musi oznaczać, że będzie ona w kolorze białym – do wyboru panowie mają mnóstwo różnych, ciekawych modeli. Także wzorzyste koszule są obecnie projektowane w taki sposób, aby były one eleganckie. Co więcej, nie muszą oni zakładać krawatu ani krawatu ani muszki, jeśli impreza utrzymana jest w luźniejszym stylu.

Obowiązkowa sukienka

Dla pań oczywistą kreacją weselną jest sukienka. W żadnym wypadku nie może być ona w kolorze białym, gdyż jest to tradycyjnie barwa zarezerwowana jedynie dla panny młodej. Mile widziane są natomiast wszelkiego rodzaju wzory, które uczynią sukienkę ciekawą i przyciągającą wzrok. W ostatnich latach coraz modniejsze są sukienki maxi, które jak najbardziej można założyć na wesele. Warto jednak pamiętać o tym, że sukienka musi być przede wszystkim elegancka – nie powinna być ona z kategorii “na co dzień”, gdyż wesele to wyjątkowe przyjęcie.

Co dla drużby?

Drużba na weselu musi wyglądać nienagannie. Panowie nie mają zbyt dużego wyboru i w ich przypadku koniecznością jest dobrze skrojony garnitur. Warto zadbać o to, aby nie był on w kolorze czarnym, który kojarzony jest z żałobą. Tymczasem kobiety powinny wybierać eleganckie sukienki, które przeznaczone są specjalnie na oficjalne przyjęcia. Strój powinien odzwierciedlać szacunek, jakim drużba darzy parę młodą. W końcu to oni poprosili ich o pełnienie tak zaszczytnych ról. Dobrze jest ustalić wcześniej strój z państwem młodym na wypadek, gdyby mieli oni jakieś specjalne wymagania co do niego.