+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Ferie zimowe Kraków – nasze propozycje!

20/Styczeń/22

Ferie zimowe Kraków - nasze propozycje!

Styczeń i luty to miesiące, w których uczniowie mogą odpocząć od szkoły. Dwutygodniowe ferie to świetna okazja, by wybrać się do stolicy Małopolski i trochę pozwiedzać, a także skorzystać z okolicznych atrakcji. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę, odwiedzając Kraków z dziećmi!

Zoo w Krakowie zaprasza!

Odpoczynek od szkoły można połączyć z walorem edukacyjnym. Takie możliwości stwarza wizyta w krakowskim ogrodzie zoologicznym, czynnym również w niedziele i święta.  1400 sztuk zwierząt, w tym również okazy zagrożone wyginięciem, czekają na zwiedzających w przepięknym Lesie Wolskim.

To miejsce, do którego można udać się na długi spacer i odpocząć od miejskiego zgiełku. W lesie znajdziemy ścieżkę edukacyjną, a także historyczne obiekty, takie jak erem kamedułów (jeden z dwóch w Polsce!) czy Kopiec Niepodległości. Naszym zdaniem to świetne miejsce, które dzieciaki będą chętnie odwiedzać, nie zanudzą się, a przy okazji dowiedzą czegoś, co być może przyda im się na zajęciach z biologii, geografii czy historii.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie na ferie

Jak wygląda praca etnografa? Dlaczego warto wybrać się na Syberię? Co wiadomo o świecie reniferów? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedź będą mogły znaleźć dzieci podczas zimowych ferii. Muzeum Etnograficzne przygotowało cykl ciekawych warsztatów i spotkań, pamiętajmy jednak, że warto wcześniej zarezerwować sobie na nie miejsce.

Niezależnie od programu ferii zimowych, do muzeum warto iść zawsze. Jest usytuowane w przepięknej dzielnicy Kazimierz i oferuje zwiedzanie wystawy stałej w budynku dawnego ratusza oraz wystaw czasowych, zlokalizowanych w „Domu Esterki” przy ul. Krakowskiej. To oczywiście tylko jedno z wielu takich miejsc. Na odkrycie czekają również m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej, Fotografii, Muzeum Nowej Huty i wiele, wiele więcej!

Dobry hotel w Krakowie

Niezależnie od tego, na jakie atrakcje zdecydują się podróżujący w czasie ferii, zawsze warto poszukać dobrej bazy noclegowej. Wyjazdy z najmłodszymi (i nie tylko) wymagają znalezienia komfortowego, czystego  miejsca w dobrej lokalizacji.

W naszym hotelu do dyspozycji gości oddajemy aż 28 nowoczesnych, bogato wyposażonych pokoi. Nie trzeba martwić się o wyżywienie – o podniebienia podróżujących dba doskonała restauracja. Położenie przy nowohuckim placu centralnym daje możliwość łatwego dojazdu do wszystkich najciekawszych miejsc, takich jak Rynek Główny czy Kazimierz. Warto wykorzystać ferie zimowe i spędzić je w Krakowie – zapraszamy!