+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Nowa Huta na długi weekend. Poznaj jej 3 oblicza

5/Maj/22

Nowa Huta na długi weekend. Poznaj jej 3 oblicza

Planujesz, jak spędzić długi weekend i masz ochotę zwiedzić jakieś interesujące miasto, które ma wiele do zaoferowania przybywającym turystom? Co powiedz na to, by spędzić kilka wolnych dni w Nowej Hucie? To idealny wybór dla każdej – nawet tej najbardziej wymagającej – osoby. To dzielnica Krakowa, która oferuje sporo atrakcji dla miłośników relaksu, sztuki czy aktywnego wypoczynku. Przekonaj się, dlaczego warto spędzić długi weekend w tym miejscu.

Nowa Huta pełna sztuki ulicznej

Jeśli masz ochotę przyjechać do Krakowa, by spędzić tu swój urlop, zachęcamy Cię do wyboru mniej oczywistego miejsca, jakim jest właśnie Nowa Huta. To prawdziwa perełka dla wszystkich miłośników sztuki ulicznej. Street art ma się świetnie i przyciąga uwagę w najbardziej niepozornych zaułkach. Warto wybrać się na spacer w celu odkrycia kolorowych i interesujących kompozycji, jakie zdobią dzielnicę Krakowa. Co możesz znaleźć na swojej drodze? Między innymi Małego Księcia na osiedlowym garażu, smoka, jaki ozdabia ścianę w klubie “Jędruś”, postać Ennio Morricone, Aleję Róż, latające balony i pigułkę Nowej Huty, czyli wszystkie charakterystyczne dla niej elementy na jednym murali. To tylko część z niespodzianek, jakie na Ciebie czekają, decydując się na spacer w celu odkrycia street artu. Murale robią naprawdę spektakularne wrażenie i z pewnością każdemu przypadną do gustu.

Spacerowa Nowa Huta

Jeśli masz ochotę uciec nieco w przyrodę i odkryć jej prawdziwe piękno właśnie w Nowej Hucie, to z pewnością także znajdziesz tu coś dla siebie. Jedną z ciekawych atrakcji, jakich warto doświadczyć podczas urlopu, jest wejście na słynny Kopiec Wandy, który stanowi najstarszy zabytek Nowej Huty. Krąży wokół niego wiele legend oraz tajemniczych opowiastek, jakie mogą przyprawić każdego o lekki dreszczyk, jednak czym byłaby przygoda bez takich emocji?

Kolejnym spacerowym miejscem na mapie Nowej Huty są Łąki Nowohuckie, o którym się mówi, że są ostatnim dobrze zachowanym fragmentem łąk nadwiślańskich. Stąd zdecydowanie warto je zobaczyć, a przy tym około 34 gatunki ptaków i 370 gatunków barwnej flory. Warto wybrać się również nad Zalew Nowohucki, na który można dojechać zarówno autem, jak i transportem publicznym.

Odkrywanie starych budynków Nowej Huty

Nowa Huta skrywa wiele ciekawych historii oraz budynków, jakie trzeba zobaczyć. Jednym z nich jest Dawna Huta im. Lenina, która robi wrażenie z uwagi na swoje potężne rozmiary. Niegdyś był to największy zakład przemysłowy w Polsce i stanowi istny labirynt ulic, hal, budynków oraz innych obiektów. Dawno temu huta stanowiła dumę władz i była odwiedzana przez polskie i zagraniczne delegacje. Jest w niej zawarty duch przeszłości, którego warto doświadczyć i go poczuć. Ciekawostką jest, że po hucie przechadzali się kiedyś Fidel Castro, król Kambodży Norodom Sihanouk czy Charles do Gaulle.

Jeśli lubisz budynki militarne, to znajdź czas również na odwiedzenie fortów w Nowej Hucie. Są tam nadal pozostałości po budynkach austriackich i nie tylko. Całość robi ogromne wrażenie. W niektórych budynkach są wystawy tematyczne, które pozwolą na lepsze zrozumienie historii miejsca.

W Nowej Hucie nie można się nudzić. Warto się o tym przekonać i wybrać się tutaj na długi weeked albo mieć na uwadze ten nietuzinkowy zakątek Krakowa, organizując eventy, szkolenia czy wyjazdy pracownicze.