+48 12 680 80 55 hotel@hotel-centrum.pl

Dni wolne od pracy 2023 – kiedy warto zaplanować urlop?

31/Styczeń/23

Dni wolne od pracy 2023 – kiedy warto zaplanować urlop?

Planowanie urlopu to zawsze wyzwanie logistyczne dla każdej osoby, która chce mieć szansę na jak najdłuższy wypoczynek przy jak najmniejszym nadszarpnięciu puli dni wolnych do wykorzystania. Warto jednak wiedzieć, że w 2023 roku, pracując od poniedziałku do piątku, mamy 115 dni wolnych od pracy, pośród których są weekendy i dni ustawowo wolne. Ponadto rozsądnie planując urlop, mamy szansę na aż 8 wydłużonych weekendów. To doskonała okazja, by odpocząć, odwiedzić hotel w centrum Krakowa i zregenerować siły na kolejne tygodnie. Podpowiadamy, kiedy warto wziąć urlop.

Długi wypoczynek w majówkę

Majówka jest idealnym momentem na efektywny wypoczynek, który może potrwać ponad tydzień. W tym roku maj rozpoczyna się w poniedziałek, co oznacza, że wystarczy, że weźmiesz trzy dni urlopu – wtorek, czwartek i piątek, by cieszyć się przedłużonym weekendem, który pozwoli Ci na regenerację sił czy ciekawą podróż. To doskonały moment w roku na naładowanie baterii, ponieważ o ile za sobą ma się krótki odpoczynek podczas Wielkanocy, o tyle wizja kolejnych długich weekendów w przyszłości jest nieco odległa. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie 3 dni urlopu, zyskujesz aż 9 dni wolnych od pracy.

Jest to świetna okazja, by odwiedzić Kraków i południe Polski. Pogoda w maju jest zazwyczaj sprzyjająca spacerom i powolnemu eksplorowaniu piękna tego historycznego miasta. Polecamy wybrać na nocleg hotel Kraków Centrum, który pozwoli z relaksować się z całą rodziną. Tygodniowy urlop jest szansą na to, aby spędzić czas zarówno w mieście, jak i w naturze, otaczając się pięknem tatrzańskiej przyrody. Kraków to doskonała baza wypadowa na krótką wycieczkę po górach. Co powiesz na 4 dni w mieście, a 3 w parku narodowym? My uważamy to za doskonały plan, o który warto się pokusić.

Przedłużone weekendy latem

Jeśli masz ochotę przedłużyć sobie weekend i zyskać 4 dni wolnego, wykorzystując na to wyłącznie 1 dzień urlopu, skorzystaj z możliwości, jaką daje Ci Boże Ciało. Co prawda święto przypada w czwartek, jednak wiele firm nie pracuje w piątek, a inne są otwarte na urlopy pracowników. To przyjemny czas w roku, gdy jest już ciepło, ale nie upalnie, dzień jest długi, więc można ciekawie zaplanować wolny czas zarówno w mieście, jak i na krótkim wyjeździe. Boże Ciało i długi weekend to idealna szansa na city break, by złapać oddech i nabrać sił do wytężonej pracy. Jeśli nie wiesz, gdzie jechać na kilka dni, tutaj także polecamy odwiedzić hotel w centrum Krakowa i spędzić w nim fantastyczne chwile pełne regeneracji.

Kolejną okazją na 4-dniowy weekend latem jest skorzystanie ze święta Wniebowzięcia Maryi Panny i święta Wojska Polskiego, które przypadają każdego roku 15 sierpnia. W tym będzie to wtorek, co oznacza, że można pokusić się o urlop w poniedziałek i mieć więcej czasu dla siebie.

Idealny pomysł na urlop jesienią

Jesień to idealny moment na to, by odpocząć i nieco zwolnić. Jeśli jesienna aura jest dla Ciebie wyzwaniem, skorzystaj z okazji do krótkiego urlopu, by nabrać energii i zmienić swoje otoczenie. Idealną okazją jest Wszystkich Świętych, które teraz przypada w środę. Zatem możesz wystąpić o 4 dni urlopu, które w sumie dadzą Ci 9 dni wolnego. Inną możliwością jest Dzień Niepodległości. Choć w tym roku przypada on w sobotę, to warto mieć na uwadze, że przysługuje nam za to jeden dzień wolny. Przedłuż nim sobie dowolny weekend i pozwól sobie na błogie lenistwo.